Pinterest

piątek, 9 września 2016

Krzyżykowa sypialnia
Nie przepadam za nudą, czuje się spełniona kiedy mogę stworzyć coś kreatywnego. Cenię niebanalność za nieduże pieniądze. Lubię czuć się dobrze we własnym domu, a przebywanie we wnętrzu, które samodzielnie przyozdobiłam sprawia mi ogromną radość. 


Do naszego wymarzonego mieszkania wprowadziliśmy się na początku lutego. Przeprowadziliśmy generalny remont, zaczynając od wymiany okien poprzez przemalowanie ścian, wymiany podłóg aż po zaprojektowanie kuchni. Przyznam, że nie znoszę tego rodzaju prac. Wszędzie nieustający pył i brud. Ugotowanie obiadu czy wyprasowanie koszuli do pracy graniczyło z cudem. Wydawało się że remont ciągnie się w nieskończoność. Nasze życie w tym okresie opierało się głównie na wycieczkach do marketów budowlanych, naszą pracą, a wyszukiwaniem w internecie kontaktów do coraz to nowych fachowców, którzy zdołaliby naprawić błędy swoich poprzedników. Na całe szczęście ten etap mamy już za sobą. Pozostała nam część najprzyjemniejsza - meblowanie, dopasowywanie wnętrz do naszych osobowości. Wciąż szukamy, inspirujemy się i zachwycamy. To co nas zachwyci przenosimy do naszych wnętrz. Do naszego życia :)


Dziś chcę Was zainspirować moją dosyć odważną propozycją udoskonalenia ścian. W naszym przypadku jest to sypialna. Koszt wykonania: niecałe 30 pln

Krzyżyki powstały z pociętej na równe części, wąskiej taśmy izolacyjnej. Możecie je bez trudu dostać w sklepie budowlanym, są one dostępne w różnych kolorach. Zdecydowałam się na nią gdyż w przeciwieństwie do np. farbki można ją bez trudu usunąć z naszej ściany kiedy już nam się znudzi. Dodatkową zaletą są jej właściwości klejące - taśmę można w każdym momencie odkleić i przykleić ponownie.a ta wciąż się klei i nie brudzi ściany.

Poniżej przedstawiam krótkie wskazówki jak wykonać krzyżykową ścianę w naprawdę prosty i niedrogi sposób:

  • Zaczynamy od pocięcia taśmy na równej długości paski - w tym przypadku pomocny może być zwykły metr krawiecki :) Paseczków trzeba przygotować naprawdę dużą ilość - ja obkleiłam nimi cały pokój :)


  • Kolejną istotną rzeczą jest wyznaczenie odległości pomiędzy rzędami. To bardzo ważne aby rzędy były równo ułożone - w innym przypadku nasze dzieło mogłoby wyjść dosyć pokracznie:) Do tego celu posłużyła mi włóczka której jeden koniec przykleiłam na górze a drugi na dole tuż przy listwie podłogowej


   

  • Odległość pomiędzy krzyżykami z łatwością wyznaczą nam same paseczki - jak na zdjęciach poniżej Ilość oraz długość rzędów wyznaczacie sami :) 
Stworzenie naszej krzyżykowej ściany zajęło nam jakieś 2 godziny. Ale było warto! 

Dajcie znać czy pomysł trafił do Waszych gustów!

Pozdrawiam ciepło
Gosia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 CreateYourHome , Blogger
Pinterest